Stypendia Fundacji mBanku na rok 2019

dodano dnia 27.03.2019

Już po raz drugi Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej - organizator OMJ - ze środków uzyskanych z darowizny Fundacji mBanku przyznało najlepszym laureatom Olimpiady Matematycznej Juniorów stypendia motywacyjne w ramach programu stypendialnego „Mistrzowie Matematyki” Fundacji mBanku.

Stypendia przyznane zostały na podstawie wyników zawodów trzeciego stopnia XIV OMJ (2018/19), a ich wysokość zależy od liczby punktów uzyskanych w zawodach finałowych, zgodnie z poniższą tabelą.

  • 29-30 punktów - roczne stypendium w wysokości 2000 zł
  • 24-28 punktów - roczne stypendium w wysokości 1500 zł
  • 19-23 punktów - roczne stypendium w wysokości 1000 zł

Stypendia będą wypłacane od września 2019 r. w czterech równych ratach co trzy miesiące. Warunkiem otrzymania stypendium jest wypełnienie, podpisanie oraz przesłanie do dnia 24 kwietnia 2019 r. oświadczenia. Wydrukowane i podpisane oświadczenie należy przesłać na adres biura Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej: Instytut Matematyczny PAN ul. Śniadeckich 8, p. 610, 00-656 Warszawa.

Poniższa lista przedstawia stypendystów nagrodzonych w 2019 r.


lp. nazwisko imię klasa szkoła miejscowość
1 Bajorek Anna Weronika 3 Oddziały gimnazjalne w CXXII Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Domeyki Warszawa
2 Bartecki Jakub 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej Sióstr Felicjanek nr 28 im. bł. M. Angeli Truszkowskiej Warszawa
3 Besuch Łukasz Mateusz 3 Gimnazjum Dwujęzyczne nr 26 Wrocław
4 Boryczka Mateusz 3 Oddziały gimnazjalne w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym im. Roberta Schumana Fundacji „PRIMUS” Warszawa
5 Buraczewski Antoni 8 Szkoła Podstawowa nr 107 im. Piotra Włostowica Wrocław
6 Chwiałkowski Marcel Jerzy 3 Oddziały gimnazjalne w VI Liceum Ogólnokształcącym im. T. Reytana Warszawa
7 Ciapka Michał Jan 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Sygietyńskiego Ujsoły
8 Curulak Maciej 3 Gimnazjum nr 23 im. Marii i Georga Dietrichów Olsztyn
9 Dudziak Marcin Jan 3 Gimnazjum Dwujęzyczne im. Karola Marcinkowskiego Poznań
10 Gębuś Ignacy 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 150 im. Walerego Wróblewskiego Warszawa
11 Głogowski Łukasz 3 Gimnazjum Akademickie w Zespole Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej Wrocław
12 Gołębiewska Marianna 3 Oddziały gimnazjalne w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
13 Gwiazda Jan 7 Bednarska Szkoła Podstawowa Warszawa
14 Hajderek Natalia 8 Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego Jawornik
15 Izdebski Jakub 8 Szkoła Podstawowa nr 5 im. Leonida Teligi Grodzisk Mazowiecki
16 Jeziorny August Piotr 3 Gimnazjum Politechniki Łódzkiej Łódź
17 Kasprzak Kosma Jan 3 Oddziały gimnazjalne w XXXVIII Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Poznań
18 Kolipiński Jan 3 Oddziały gimnazjalne w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica Warszawa
19 Konior Adam Tomasz 3 Gimnazjum Dwujęzyczne nr 18 w Zespole Szkół nr 2 Rybnik
20 Kuc Piotr Andrzej 3 Oddziały gimnazjalne w I Społecznej Szkole Podstawowej im. M. Reja Kielce
21 Kucharek Tymoteusz 3 Oddziały gimnazjalne w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV Warszawa
22 Kwiatkowski Michał Franciszek 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 2 im. K. K. Baczyńskiego Piotrków Trybunalski
23 Lipiec Michał Piotr 7 Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego Łódź
24 Łaba Piotr Jan 3 Powiatowe Gimnazjum Biłgoraj
25 Mai Hai An 8 Szkoła Podstawowa Nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej Warszawa
26 Majtyka Augustyn 3 Salezjańskie Gimnazjum Publiczne Kraków
27 Mościcki Jakub Amadeusz 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II Warszawa
28 Muszyński Miłosz 3 Oddziały gimnazjalne w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV Warszawa
29 Naskręcki Adam Łukasz 3 Oddziały gimnazjalne w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica Warszawa
30 Nguyen Tue Anh 3 Oddziały gimnazjalne w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego Warszawa
31 Obarski Korneliusz 3 Oddziały gimnazjalne w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi Lublin
32 Palikowska Olga Marta 7 Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa Sopot
33 Pezda Jan Paweł 8 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mariusza Zaruskiego Wrocław
34 Pielasa Paweł Karol 3 Oddziały gimnazjalne w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego Warszawa
35 Pietras Gabriela 8 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Gen. Władysława Andersa Leszczyna
36 Pietrusiak Krzysztof Jan 7 Szkoła Podstawowa Nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej Warszawa
37 Przepiórski Mikołaj Jan 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 6 Szczecin
38 Radaszewska Dominika Ewa 3 Gimnazjum Politechniki Łódzkiej Łódź
39 Rajs Mateusz Marek 3 Oddziały gimnazjalne w XLII Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza Kraków
40 Redmer Michał 3 Oddziały gimnazjalne w Publicznej Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza Poznań
41 Rudzik Jakub Michał 3 Gimnazjum Akademickie w Zespole Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej Wrocław
42 Ryn Grzegorz Sambor 3 Salezjańskie Gimnazjum Publiczne Kraków
43 Sikora Witold 3 Oddziały gimnazjalne w XLII Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza Kraków
44 Sitnik Bartłomiej Jan 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 3 Głubczyce
45 Smolira Konstanty 7 Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Europejczyk w Szerokiem Lublin
46 Soboński Robert 7 Szkoła Podstawowa Nr 221 z Oddziałami Integracyjnymi im. Barbary Bronisławy Czarnowskiej Warszawa
47 Sobota Franciszek Paweł 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 2 Ząbki
48 Spurtacz Daniela Danuta 8 Szkoła Podstawowa nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II Warszawa
49 Stawarz Michał Marek 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 31 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego Warszawa
50 Szempliński Jerzy Tomasz 8 Szkoła Podstawowa nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II Warszawa
51 Śledziński Jarowit Stanisław 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 6 Szczecin
52 Tyrała Jakub Ignacy 8 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte Myślenice
53 Wdowiarz-Bilski Maksymilian 8 Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej Kraków
54 Wiśniewska Emilia Anna 3 Gimnazjum Akademickie Toruń
55 Wykpis Marcin 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 44 Katowice
56 Zakrzewski Jan Adam 8 Szkoła Podstawowa nr 11 im. Władysława Broniewskiego Tarnowskie Góry
57 Zbysiński Marek 3 Oddziały gimnazjalne w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV Warszawa
Polecana literatura
Sprawozdania KG Olimpiady
Facebookowa Liga Zadaniowa
Seminaria olimpijskie
Obozy Naukowe
Inne publikacje