Terminarz XV Olimpiady Matematycznej Juniorów (2019/2020)

dodano dnia 15.07.2019

- Zawody I stopnia: 1 września - 14 października 2019 r.
część testowa (w szkołach): 26 września 2019 r. (czwartek), godz. 9:00.
- Zawody II stopnia: 11 stycznia 2020 r. (sobota)
- Zawody III stopnia: 21 marca 2020 r. (sobota)
- Uroczyste zakończenie XV OMJ: 22 marca 2020 r. (niedziela)

Uwaga: Powyższy terminarz nie będzie mógł być zmieniony! Bardzo prosimy o uwzględnienie podanych dat w planowaniu wyjazdu na wypoczynek oraz udziału w innych wydarzeniach.

Komitet Główny OMJ popiera strajkujących nauczycieli w walce o prestiż ich zawodu

dodano dnia 15.07.2019

Od 14 lat nasza Olimpiada jest blisko uczniów i ich nauczycieli. Widzimy, że obecnie system edukacji zmaga się z dużymi brakami kadrowymi, które z roku na rok rosną i w dłuższej perspektywie mogą wpłynąć na znaczne obniżenie poziomu edukacji w  kraju. Uważamy, że bez istotnego wzrostu wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli nie jest możliwe zachęcenie młodych, zdolnych osób do pracy w szkole oraz zainicjowanie pozytywnej selekcji do zawodu nauczyciela.

Komunikat w sprawie odbioru zaświadczeń oraz upominków Fundacji mBanku

dodano dnia 15.07.2019

Przypominamy, że osoby, które uczęszczają do szkół w Warszawie i które nie odebrały zaświadczenia oraz dyplomu finalisty lub laureata tegorocznej OMJ podczas uroczystości zakończenia Olimpiady proszone są o osobisty odbiór dokumentów w biurze OMJ (Warszawa, Instytut Matematyczny PAN, ul. Śniadeckich 8, pok. 610). Biuro jest czynne w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9-15. Do biura OMJ zapraszamy również tych stypendystów Fundacji mBanku, którzy podczas uroczystości zakończenia Olimpiady nie otrzymali upominków od Fundacji mBanku.

VIII Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne Juniorów (19-22 maja 2019 r.)

dodano dnia 15.07.2019

Dziś zakończyły się VIII Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne Juniorów. W zawodach indywidualnych pierwsze miejsce zajęli ex aequo Viktor Csaplár (SVK), Kosma Kasprzak (POL), Witold Sikora (POL) oraz Konstanty Smolira (POL). W zawodach drużynowych zwyciężyła drużyna w składzie: Vendula Onderková (CZE), Antoni Buraczewski (POL), Matej Vasky (SVK). Serdecznie gratulujemy! Treści zadań oraz pełne wyniki dostępne są w zakładce „CPS Juniorów”.
Polecana literatura
Sprawozdania KG Olimpiady