Laureaci XII Olimpiady Matematycznej Juniorów (2016/17)

dodano dnia: 26.03.2017; ostatnia aktualizacja: 09.04.2017

Poniższa lista uwzględnia odwołania, które wpłynęły po zawodach trzeciego stopnia i jest ostateczna. Komitet Główny OMJ zastosował następujące progi punktowe: laureaci I stopnia 29-30 punktów; laureaci II stopnia 22-28 punktów; laureaci III stopnia 14-21 punktów. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!


Laureaci I stopnia, którzy uzyskali maksymalną sumę punktów na 2 i 3 etapie

lp. nazwisko imię klasa szkoła miejscowość
1 Hauke Stanisław Piotr 3 Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica Warszawa
2 Kowalska Aleksandra Łucja 3 Zespół Szkół w Głogowie Małopolskim Głogów Małopolski
3 Marjankowska Marcelina 3 Gimnazjum Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II Warszawa
4 Pilecki-Silva Iwo 3 Gimnazjum Dwujęzyczne nr 26 Wrocław
5 Ślusarczyk Tomasz 3 Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 im. Janusza Korczaka Kraków
6 Żak Radosław 2 Katolickie Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu Kraków

Pozostali laureaci I stopnia

lp. nazwisko imię klasa szkoła miejscowość
7 Baranowski Jakub Maciej 3 Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 14 Gliwice
8 Gadziński Paweł Franciszek 2 Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego Bielsko-Biała
9 Harasimowicz Kacper 3 Gimnazjum nr 24 Gdynia
10 Orski Łukasz Marek 2 Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej Wrocław
11 Piotrowicz Jakub Franciszek 3 Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica Warszawa
12 Pyzik Rafał Piotr 3 Gimnazjum Dwujęzyczne im. Św. Kingi Tarnów
13 Umiński Michał 3 Gimnazjum nr 24 Gdynia

Laureaci II stopnia

lp. nazwisko imię klasa szkoła miejscowość
1 Bałaban Dominik Oskar 3 Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka Tychy
2 Banecki Juliusz 2 Gdańskie Autonomiczne Gimnazjum Gdańsk
3 Barański Adam Stanisław 3 Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica Warszawa
4 Botta Cezary Mikołaj 2 Gimnazjum im. Noblistów Rokietnica
5 Bracha Jagoda Maria 3 Prywatne Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi Lublin
6 Buraczewski Antoni 6 Szkoła Podstawowa nr 107 im. Piotra Włostowica Wrocław
7 Bysiewicz Dominik 3 Gimnazjum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika Krosno
8 Chmura Dominik Paweł 3 Gimnazjum w Zespole Szkół w Mędrzechowie Mędrzechów
9 Cieślar Bartłomiej 3 58 Gimnazjum im. Króla Władysława IV Warszawa
10 Grodzicki Mieszko Jakub 3 Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 Pionki
11 Jaworska Justyna Joanna 3 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7, Gimnazjum nr 16 Szczecin
12 Kiciński Gabriel Marian 3 Gimnazjum nr 25 Gdańsk
13 Kucharek Tymoteusz 1 58 Gimnazjum im. Króla Władysława IV Warszawa
14 Lisicki Piotr Michał 3 Katolickie Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki Kielce
15 Łacek Paweł 3 Publiczne Gimnazjum w Kocudzy Kocudza Pierwsza
16 Nogaj Filip 2 Publiczne Gimnazjum nr 23 Radom
17 Nowak Franciszek Stanisław 3 Gimnazjum Dwujęzyczne nr 59 Warszawa
18 Olejniczak Krzysztof Marek 3 Prywatne Gimnazjum Językowe "Parnas" Wrocław
19 Palikowska Justyna Maja 2 Gimnazjum nr 24 Gdynia
20 Pietroń Witold 3 Społeczne Gimnazjum nr 27 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Warszawa
21 Sabat Mateusz Kamil 3 Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej Kielce
22 Scharmach Mateusz 2 Gimnazjum nr 24 Gdynia
23 Sprawka Jakub 3 Prywatne Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi Lublin
24 Sula Dawid 3 Gimnazjum nr 21 im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie Kraków
25 Wojciechowska Joanna Maria 3 Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica Warszawa
26 Wróblewski Mateusz 3 Gimnazjum nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Warszawa
27 Zieniuk Kacper 3 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7, Gimnazjum nr 16 Szczecin
28 Znamierowski Mikołaj Tomasz 3 Społeczne Gimnazjum nr 27 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Warszawa

Laureaci III stopnia

lp. nazwisko imię klasa szkoła miejscowość
1 Adamek Jakub Franciszek 3 Gimnazjum Akademickie Jezuitów im. ks. Piotra Skargi Nowy Sącz
2 Adamska Natalia Agnieszka 3 Gimnazjum nr 3 Szamotuły
3 Aksamit Piotr 3 Publiczne Gimnazjum nr 52 Ojców Pijarów Kraków
4 Baszczak Mieszko 2 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 Warszawa
5 Bernatowicz Daniel 2 Publiczne Gimnazjum nr 3 im. ks. biskupa Andrzeja Noskowskiego Pułtusk
6 Bogucki Jan 3 Publiczne Gimnazjum nr 9 Dwujęzyczne Opole
7 Bosek Aleksander Robert 3 Gimnazjum nr 81 im. Witolda Doroszewskiego Warszawa
8 Dankowiakowski Adam 2 Społeczne Gimnazjum nr 1 STO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Warszawa
9 Dąbkowski Oskar 2 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7, Gimnazjum nr 16 Szczecin
10 Dąbrowski Damian Wojciech 2 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7, Gimnazjum nr 16 Szczecin
11 Dobrakowski Jan Paweł 3 Gimnazjum w Zespole Szkolnym w Widzowie Widzów
12 Drozd Wojciech Jan 3 Gimnazjum Akademickie Toruń
13 Filip Julia Helena 2 Gimnazjum Dwujęzyczne im. Św. Kingi Tarnów
14 Gasińska Krystyna Maria 3 Gimnazjum nr 16 im. Króla Stefana Batorego Kraków
15 Gąciarz Krzysztof Mikołaj 3 Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej Wrocław
16 Higgins Robert 3 Gimnazjum Miejskie im. Wł. Jagiełły Leżajsk
17 Kamiński Igor 3 Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica Warszawa
18 Kasprzak Kosma Jan 1 Gimnazjum nr 58 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Poznań
19 Kępczyński Piotr Maksymilian 3 Społeczne Gimnazjum nr 20 Warszawa
20 Kierul Michał 3 Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II we Wschowie Wschowa
21 Kocerka Julian Jacek 3 Gimnazjum Dwujęzyczne nr 42 Warszawa
22 Kosson Krzysztof Tomasz 2 Gimnazjum Dwujęzyczne nr 42 Warszawa
23 Krajewski Mateusz Franciszek 3 Gimnazjum nr 7 im. M. Konopnickiej Kalisz
24 Marszałek Patryk 3 Gimnazjum Dynów
25 Modzelewski Tomasz 3 Publiczne Gimnazjum nr 6 im. Tadeusza Kościuszki Łomża
26 Nowak Mateusz Jakub 3 Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza Kraków
27 Nowak Michał Józef 3 Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Andrychowie Andrychów
28 Nowakowski Jakub 3 Gimnazjum nr 46 z Oddziałami Dwujęzycznymi Szczecin
29 Pomagalski Piotr Adam 3 Gimnazjum Dwujęzyczne nr 59 Warszawa
30 Radzio Julia 3 Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha Bielsko-Biała
31 Sajdak Paweł 3 Gimnazjum Dwujęzyczne im. Mikołaja Kopernika Krosno
32 Sobczak Szymon 3 Gimnazjum Dwujęzyczne nr 33 im. S. Batorego Warszawa
33 Staniewski Michał 3 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7, Gimnazjum nr 16 Szczecin
34 Stankiewicz Michał Jan 3 Gimnazjum Dwujęzyczne nr 33 im. S. Batorego Warszawa
35 Szecówka Szymon 3 Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej Wrocław
36 Szwej Michał Sławomir 3 Gimnazjum Dwujęzyczne Chorzów
37 Terlikowski Jakub 3 Gimnazjum Dwujęzyczne nr 59 Warszawa
38 Walenciak Aleksander Jan 2 Zespół Szkół nr 51 im. Ignacego Domeyki Warszawa
39 Wasiak Kacper 2 Gimnazjum Dwujęzyczne nr 42 Warszawa
40 Wawszczak Dominik 2 Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica Warszawa
41 Wiliński Michał Antoni 2 Gimnazjum nr 24 Gdynia
42 Wiśniewski Antoni Maciej 3 Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica Warszawa
43 Zbysiński Marek 1 58 Gimnazjum im. Króla Władysława IV Warszawa
44 Zygmunt Piotr 3 Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego Łódź
Polecana literatura
Sprawozdania KG Olimpiady
Facebookowa Liga Zadaniowa
Seminaria olimpijskie
Obozy Naukowe
Inne publikacje