Internetowe Kółko Matematyczne OMJ na Facebooku

dodano dnia 16.10.2019

Jagoda Bracha, Paweł Gadziński, Stanisław Hauke, Michał Szwej, Iwo Pilecki-Silva, Tomasz Ślusarczyk i Radosław Żak to laureaci poprzednich edycji OMJ, którzy wyszli z inicjatywą pomocy w przygotowaniu uczestników Olimpiady do tegorocznych zawodów. Na naszym fanpage'u na Facebooku pojawiła się już zapowiedź tegorocznej edycji prowadzonego przez nich Internetowego Kółka OMJ. Zachęcamy do aktywnego udziału!

Poprawna redakcja i adresowanie rozwiązań części korespondencyjnej

dodano dnia 10.10.2019

Przypominamy, że jeszcze tylko do poniedziałku 14.10.2019 można przesyłać rozwiązania zadań części korespondencyjnej tegorocznej edycji Olimpiady (decyduje data stempla pocztowego).

Zwracamy uwagę na konieczność poprawnej redakcji i adresowania rozwiązań zgodnie z opublikowanymi wcześniej wytycznymi. Uczestnicy z województwa mazowieckiego proszeni są o zwrócenie szczególnej uwagi na zaadresowanie prac do właściwego Komitetu Okręgowego. Uczniowie z Miasta Stołecznego Warszawy wysyłają prace do XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica, zaś uczniowie spoza Warszawy - do CLV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterek Powstania Warszawskiego.

Rozwiązania zadań testowych XV OMJ (2019/2020)

dodano dnia 09.10.2019

Dostępne są już szkice rozwiązań zadań testowych tegorocznej edycji OMJ. Zachęcamy do lektury!

Warsztaty dla nauczycieli matematyki w Legionowie

dodano dnia 04.10.2019

Serdecznie zapraszamy nauczycieli matematyki szkół podstawowych do Legionowa w dniu 19 października 2019 r. (sobota) na bezpłatne warsztaty matematyczne. Zajęcia poprowadzi Waldemar Pompe, przewodniczący Komisji Zadaniowej OMJ. Szczegóły w zakładce „Dla nauczyciela”.

Sekcja OMJ dla nauczycieli matematyki w ramach konferencji SEM

dodano dnia 04.10.2019

Konferencja „Elementarne, ale niebanalne” to dwunaste spotkanie osób zaangażowanych w edukację matematyczną, popularyzację matematyki oraz pracę z uczniami uzdolnionymi matematycznie. W tym roku, w związku ze zmianami w szkołach i Olimpiadzie Matematycznej Juniorów formuła konferencji ulegnie rozszerzeniu. W sobotę zajęcia warsztatowe zorganizowane będą w dwóch sekcjach - przewidujemy specjalna sekcję dedykowaną nauczycielom szkół podstawowych. Podczas niej wygłoszonych zostanie wiele wykładów poświęconych sposobom rozwiązywania zadań olimpijskich na poziomie szkoły podstawowej. W bezpośrednim kontakcie z nauczycielami matematyki chcielibyśmy także porozmawiać o przyszłości OMJ.

Konferencja odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowym „Łucznik” w Sielpi. Adres: Sielpia ul. Spacerowa 11, 26-200 Końskie, www.sielpia.com. Koszt udziału w Konferencji to 250 zł. Zachęcamy do rejestracji.
Polecana literatura
Sprawozdania KG Olimpiady