Obozy Naukowe po XIX OMJ

dodano dnia 27.06.2024

Obozy Naukowe Olimpiady odbyły się w dniach 2-16 czerwca 2024 r. w Świętej Katarzynie (woj. świętokrzyskie). W pierwszym tygodniu uczestnikami obozu byli uczniowie młodszych klas szkół podstawowych, którzy osiągnęli wysokie wyniki w zawodach drugiego i trzeciego stopnia XIX OMJ. W drugim tygodniu na obóz przyjechała dwudziestka najlepszych uczestników minionej edycji OMJ. Zachęcamy do zapoznania się z galeriami zdjęć z tych wydarzeń, dostępnymi na naszej stronie na Facebooku.

W zakładce Obóz naukowy znaleźć można treści zadań rozwiązywanych na obydwu obozach. W ciągu kilku tygodni opublikowane zostaną broszury z pełnymi rozwiązaniami.

XII Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne Juniorów

dodano dnia 27.06.2024

W dniach 19-22 maja 2024 r. w miejscowości Karlov pod Pradědem (Czechy) odbyły się XII Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne Juniorów. Wśród czterech zawodników, którzy uzyskali ex aequo pierwsze miejsce znalazło się dwóch Polaków: Piotr Dybich i Julian Kuryłłowicz-Kaźmierczak.

Polska zajęła również pierwsze miejsce jako reprezentacja, uzyskując łącznie w zawodach indywidualnych 123 punkty na 150 możliwych. W zawodach drużynowych zwyciężyły ex aequo dwa zespoły w składach Lukáš Komín (Czechy), Piotr Dybich (Polska), Teo Višňovský (Słowacja) oraz Martin Bryja (Czechy), Mariia Kulyk (Polska), Boris Köröš (Słowacja).

Pełne wyniki i zadania konkursowe można znaleźć w zakładce CPS Juniorów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Delegacji polskiej przewodniczyli Urszula Pastwa oraz Jakub Piotrowicz.