Olimpiada Matematyczna w mediach


Zawody drugiego stopnia XIII OMJ (2017/2018) w Stalowej Woli

dodano dnia 21.01.2018

Lokalna telewizja kablowa „Stella” ze Stalowej Woli odwiedziła uczestników 2 etapu XIII OMJ w dniu zawodów. Olimpiada odbyła się na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Zachęcamy do obejrzenia relacji reporterów, klikając na zdjęcie Konstantego Smoliry po prawej stronie - uczestnika zawodów, ucznia klasy szóstej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej Europejczyk w Szerokiem (Lublin).


„Niezwykła olimpiada matematyki i solidarności...” - źródło: Gazeta Wyborcza

dodano dnia 20.03.2016

„Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów powinna być edukacyjnym wydarzeniem roku zaraz obok egzaminów gimnazjalnych i maturalnych.”

Czytaj więcej: Gazeta Wybrocza


Zawody drugiego stopnia XI OMG (2015/2016) w Stalowej Woli

dodano dnia 26.01.2016

Lokalna telewizja kablowa „Stella” ze Stalowej Woli odwiedziła uczestników 2 etapu XI OMG w dniu zawodów. Olimpiada odbyła się ponownie w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Stalowej Woli. Okręg stalowowolski obejmuje województwa lubelskie i podkarpackie. Zachęcamy do obejrzenia relacji reporterów, klikając na zdjęcie Jagody Brachy po prawej stronie - uczestniczki zawodów.


„Olimpijska światowa potęga” - źródło: Gazeta Wyborcza

dodano dnia 10.08.2015

„Tego lata polskie nastolatki zdobyły ponad 20 medali, w tym cztery złote. Lista sukcesów w międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych jest imponująca.”

Czytaj więcej: Gazeta Wybrocza


„Wielki sukces nastoletnich matematyków” - reportaż filmowy, źródło: Gazeta Wyborcza

dodano dnia 17.07.2015

„Mamy powód do dumy, polscy matematycy zdobyli sześć medali (złoto, srebro i cztery brązowe) i tym samym zagwarantowali Polsce wysokie 17 miejsce pośród 104 państw na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej.” - źródło: Gazeta Wybrocza. Zachęcamy do obejrzenia reportażu filmowego przygotowanego przez redakcję Gazety Wyborczej z przywitania polskiej reprezentacji na lotnisku Okęcie w Warszawie, powracającej z 56 Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej.


„Warszawiacy, powitajmy naszych medalistów! To jedni z najlepszych młodych matematyków na świecie” - źródło: Gazeta Wyborcza

dodano dnia 15.07.2015

Jest taki niepisany zwyczaj, że gdy sportowcy wracają z zawodów, to na lotnisku czekają na nich tłumy - fani i dziennikarze. Często nawet wtedy, gdy zawodnicy żadnych spektakularnych sukcesów nie osiągnęli. Nasi matematycy wracają właśnie z Tajlandii i zdecydowanie mają się czym pochwalić - powitajmy ich razem!

Czytaj więcej: Gazeta Wybrocza


„Młodzi polscy matematycy z sukcesami w Tajlandii: złoto, srebro, cztery brązy!”

dodano dnia 15.07.2015

Nastoletni Polacy mogą być dumni z wyniku, który osiągnęli na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej zakończonej właśnie w Tajlandii. Najlepszy z nich, Adam Klukowski, zajął 10. miejsce na świecie. W olimpiadzie startowało 577 zawodników.

Czytaj więcej: Gazeta Wybrocza


Zawody drugiego stopnia X OMG (2014/2015) w Stalowej Woli

dodano dnia 11.03.2015

Lokalna telewizja kablowa „Stella” ze Stalowej Woli odwiedziła w dniu 7 marca 2015 r. zawody drugiego stopnia X OMG (2014/2015) odbywające się w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Stalowej Woli. Okręg stalowowolski obejmuje województwa lubelskie i podkarpackie. Zachęcamy do obejrzenia relacji reporterów, klikając na zdjęcie z prawej strony.


„Ech, ta zdolna dzisiejsza młodzież. Po prostu OMG!”

dodano dnia 08.03.2015

„Co może robić gimnazjalista w sobotę rano? Nie, nie tylko to, co przyszło wam właśnie do głowy. Może np. rozwiązywać skomplikowane matematyczne problemy. W ten weekend taki poranek wybrało ponad 1100 nastolatków.”

Zachęcamy do lektury całości tekstu Justyny Sucheckiej, który ukazał się dziś na portalu wyborcza.pl.


„Olimpiada z matematyki dla gimnazjalistów nie dojdzie do skutku?” - źródło: Radiowa Jedynka

dodano dnia 03.10.2014

Zapowiedź z porannych Sygnałów Dnia w radiowej Jedynce z dnia 1 października br., ok. godz. 7:30. „Wracamy do tematu olimpiady dla gimnazjalistów. W zeszłym tygodniu, w Sygnałach Dnia mówiliśmy o tym, że w Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad rozporządzeniem, dzięki któremu będzie możliwa organizacja olimpiady. Rozporządzenie już jest, ogłoszono nawet konkurs na zorganizowanie przedsięwzięcia. Problem w tym, że po zmniejszeniu dotacji resortu Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej, które się tym zajmowało przez ostatnie 4 lata - nie jest w stanie zorganizować olimpiady. Dorota Świerczyńska”

Źródło: Radiowa Jedynka


„MEN obiecuje gimnazjalistom olimpiadę, a nawet spoty w TV” - źródło: Gazeta Wyborcza

dodano dnia 24.09.2014

Ministerstwo Edukacji Narodowej obiecało uczniom trzy konkursy: z matematyki, informatyki i języka angielskiego. - Gimnazjaliści walczyli o te konkursy i pokazali, że są dla nich bardzo ważne. Mam nadzieję, że urzędnicy ich nie zawiodą - mówi dr Waldemar Pompe.

Czytaj więcej: Gazeta Wybrocza


W radiowej Jedynce o problemach z organizacją tegorocznej edycji OMG

dodano dnia 24.09.2014

We wczorajszej porannej audycji „Sygnały dnia” w Programie 1 Polskiego Radia pojawił się reportaż dotyczący problemów z organizacją tegorocznej OMG przygotowany przez panią redaktor Dorotę Świerczyńską. Zachęcamy do wysłuchania tego nagrania.

Źródło: Program 1 Polskiego Radia


„Rok bez olimpiady dla uczniów. Przez bałagan MEN” - źródło: Gazeta Wyborcza

dodano dnia 21.09.2014

Tegoroczne prestiżowe konkursy dla uzdolnionych uczniów pod znakiem zapytania przez bałagan administracyjny. W obronie olimpiady matematycznej stanęli gimnazjaliści. A rodzice pytają, czy państwo stać na marnowanie talentów.

Czytaj więcej: Gazeta Wybrocza


Zawody drugiego stopnia IX OMG (2013/2014) w Piotrkowie Trybunalskim

dodano dnia 27.01.2014

Lokalna "Telewizja Piotrków" odwiedziła w dniu 18 stycznia 2014 r. uczniów biorących udział w zawodach II stopnia tegorocznej IX edycji OMG. Zawody odbyły się w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Zapraszamy do obejrzenia relacji, klikając na zdjęcie Pawła Kwiatkowskiego - przewodniczącego Komitetu Okręgowego OMG w województwach łódzkim i świętokrzyskim (z prawej strony).


Relacje z zawodów drugiego stopnia IX OMG (2013/2014) w Stalowej Woli

dodano dnia 27.01.2014

Zawody drugiego stopnia tegorocznej IX edycji OMG, cieszyły się w Stolowej Woli dużym zainteresowaniem lokalnych mediów. Uczniów w dniu zawodów - 18 stycznia 2014 r. - odwiedziła telewizja miejska Stalowa Wola oraz radio leliwa, którego można słuchać w województwie podkarpackim. Zapraszamy do obejrzenia relacji, klikając na zdjęcie Tomasza Szymczyka - ogólnopolskiego koordynatora OMG (z prawej strony) oraz do wysłuchania kilku radiowych wypowiedzi.


Zawody drugiego stopnia VIII OMG (2012/2013) w Bielsku-Białej

dodano dnia 24.10.2013

Jednym z pomysłodawców i inicjatorów zorganizowania OMG był nauczyciel V LO w Bielsku-Białej - Tomasz Szymczyk. Dziś jest on członkiem Komitetu Głównego OMG i koordynatorem ogólnopolskim z ramienia tego komitetu.

Źródło: beskidzka24.pl


Zwycięstwo Polaków na Międzynarodowych Mistrz. w Grach Matematycznych i Logicznych

dodano dnia 10.09.2013

Serdecznie gratulujemy reprezentacji Polski zwycięstwa w tegorocznych Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych. Trzech spośród zwycięzców, a przy okazji także laureatów poprzednich edycji OMG - Łukasz Bożyk, Jan Tabaszewski i Leszek Sołdan gościło w porannym programie „Dzień dobry TVN” w dniu 8 września 2013 r. Rozmowę można obejrzeć klikając na zdjęcie z prawej strony. Zadania oraz więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na polskiej stronie Mistrzostw.


Polska reprezentacja na „EGMO 2013” w TVP1

dodano dnia 26.04.2013

Uczestniczki II Europejskiej Olimpiady Matematycznej Dziewcząt, która odbyła się dwa tygodnie temu w Luksemburgu, gościły w porannym programie „Kawa czy herbata?” w TVP1. O swoich sukcesach w zawodach opowiadały Ania Hoduń, Basia Mroczek i Ania Olech (wszystkie dziewczęta były laureatkami poprzednich edycji OMG). Z dziewczętami rozmawiała Paulina Chylewska. Rozmowę można obejrzeć klikając na zdjęcie z prawej strony.


Zawody drugiego stopnia VIII OMG (2012/2013) w Stalowej Woli

dodano dnia 15.01.2012

Lokalna telewizja kablowa „Stella” ze Stalowej Woli odwiedziła w dniu 5 stycznia 2013 r. zawody drugiego stopnia VIII OMG (2012/2013) odbywające się w Stalowej Woli w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej. Drugi etap naszej Olimpiady odbywa się w tej szkole od samego początku istnienia OMG, a sam okręg stalowowolski obejmuje województwa lubelskie i podkarpackie. Zachęcamy do obejrzenia relacji reporterów, klikając na zdjęcie z prawej strony.


Zwyciężczynie „EGMO 2012” w TVP1

dodano dnia 31.05.2012

Zwycięska drużyna pierwszej Europejskiej Olimpiady Matematycznej dla Dziewcząt gościła wczoraj w porannym programie „Kawa czy herbata?” w TVP1. O Olimpiadzie Matematycznej oraz swoich wrażeniach z zawodów opowiadały Agata Latacz, Basia Mroczek, Ania Olech (wszystkie dziewczęta były laureatkami IV edycji OMG) oraz Joanna Ochremiak - wiceprzewodnicząca polskiej delegacji. Rozmowę można obejrzeć klikając na zdjęcie z prawej strony.


Polki górą w matematyce!

dodano dnia 16.04.2012

Polska reprezentacja wygrała pierwszą Europejską Olimpiadę Matematyczną dla Dziewcząt. W zawodach, odbywających się w Cambridge w Wielkiej Brytanii, wzięło udział 70 uczestniczek z 19 krajów z Europy i nie tylko.

Czytaj więcej: Gazeta Wybrocza


Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów w TVP1

dodano dnia 20.03.2012

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów gościła we wczorajszym porannym programie „Kawa czy herbata?” w TVP1. Gospodarze programu Klaudia Carlos i Artur Orzech rozmawiali z Anią Czerwińską - laureatką zakończonej właśnie VII edycji OMG i Waldemarem Pompe - przewodniczącym Komitetu Głównego OMG o matematyce i o Olimpiadzie. Rozmowę można obejrzeć klikając na zdjęcie z prawej strony.