Polecana literatura

Komitet Główny Olimpiady Matematycznej Juniorów zachęca do korzystania z poniższych publikacji w przygotowaniu do Olimpiady.


Zadania z poprzednich Olimpiad

Samodzielne próby rozwiązania zadań z poprzednich lat to najlepszy sposób na przygotowanie do Olimpiady. Na naszej stronie internetowej dostępne są wszystkie zadania z poprzednich edycji OMG oraz OMJ wraz ze szkicami wzorcowych rozwiązań. Materiały te polecamy osobom, które chcą przygotować się do kolejnych etapów Olimpiady.


Gazetka Olimpiady „Kwadrat”

Gazetka Olimpiady „Kwadrat” zawiera wiele artykułów pomocnych w przygotowaniu do zawodów, a także ciekawostki dotyczące Olimpiady, informacje o naukowych sukcesach uczestników Olimpiady oraz inne artykuły związane z Olimpiadą. Doskonały materiał dla każdego, kto chce poznać różne metody rozwiązywania zadań olimpijskich.


Publikacje OMG

Poniższe materiały, przeznaczone pierwotnie dla uczestników Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, polecamy doświadczonym uczestnikom Olimpiady Matematycznej Juniorów oraz tym, którzy po zakończeniu szkoły podstawowej planują przygotowania do startu w Olimpiadzie Matematycznej.


Publikacje SEM

Niektóre publikacje Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej - organizatora Olimpiady - stanowią doskonały materiał uzupełniający dla każdego, kto chce poznać jeszcze więcej zadań olimpijskich i sposobów ich rozwiązywania.


Dla przyszłych olimpijczyków

Publikacje polecane dla młodszych uczniów, pisane z myślą o przyszłych olimpijczykach. Stanowią cenną pomoc w odkrywaniu i kształtowaniu myślenia matematycznego, wychodzącego poza schematy i algorytmy.