Polecana literatura

Komitet Główny Olimpiady Matematycznej Juniorów zachęca do korzystania z poniższych publikacji w przygotowaniu do Olimpiady. Wiele z poniższych pozycji udostępnionych jest bezpłatnie do pobrania.


Dla przyszłych olimpijczyków

Publikacje polecane dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej (przydatne również dla młodszych i starszych), pisane z myślą o przyszłych olimpijczykach. Stanowią pomoc w odkrywaniu i kształtowaniu myślenia matematycznego, wychodzącego poza schematy. Autorami są osoby od lat przygotowujące uczestników Olimpiady.


Zadania z poprzednich Olimpiad

Samodzielne próby rozwiązania zadań z poprzednich lat to najlepszy sposób na przygotowanie do Olimpiady. Na naszej stronie internetowej dostępne są wszystkie zadania z poprzednich edycji OMG oraz OMJ wraz ze szkicami wzorcowych rozwiązań. Materiały te polecamy osobom, które chcą przygotować się do kolejnych etapów Olimpiady.


Gazetka Olimpiady „Kwadrat”

Gazetka Olimpiady „Kwadrat” zawiera wiele artykułów pomocnych w przygotowaniu do zawodów, a także ciekawostki dotyczące Olimpiady, informacje o sukcesach uczestników Olimpiady oraz inne artykuły związane z Olimpiadą. Dobry materiał dla każdego, kto chce poznać różne metody rozwiązywania zadań olimpijskich.


Publikacje Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów

Poniższe materiały, przeznaczone pierwotnie dla uczestników Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, polecamy doświadczonym uczestnikom Olimpiady Matematycznej Juniorów oraz tym, którzy po zakończeniu szkoły podstawowej planują przygotowania do startu w Olimpiadzie Matematycznej.


Literatura uzupełniająca

Poniższe publikacje przygotowane przez osoby zajmujące się od lat przygotowaniem uczniów do Olimpiady stanowią doskonały materiał uzupełniający dla każdego, kto chce poznać jeszcze więcej zadań olimpijskich i sposobów ich rozwiązywania, zarówno na poziomie szkoły podstawowej, jak i w pierwszych klasach liceum.